RUMINIA-PERŁY TRANSYLWANII- SPOTKANIE Z DRACULĄ

KONTAKT

Stalowa Wola - Dodane przez WAGABUNDA (firma) -

RUMINIA-PERŁY TRANSYLWANII- SPOTKANIE Z DRACULĄ

Pełna treść ogłoszenia RUMINIA-PERŁY TRANSYLWANII- SPOTKANIE Z DRACULĄ

WYŻYWIENIE: śniadanie, Obiadokolacje
TRANSPORT: Autokar
WYJAZD: Tarnobrzeg
TERMIN: 28.04.2016 - 03.05.2016

I DZIEŃ - Wyjazd z Polski. Przyjazd do HAJDUSZOBOSZLO. Możliwość korzystania z basenów termalnych. To najsłynniejsze z uzdrowisk na Węgrzech od osiemdziesięciu lat słynie z głębinowych wód leczniczych.

II DZIEŃ - po śniadaniu przejazd do ORADEI- węgierskiego, zagarniętego przez Rumunię miasta. Centrum miasta wzorowane jest na wiedeńskiej secesji, imponujące kamienice, monumentalne eklektyczne świątynie katolickie, ruiny ceglanej cytadeli austriackiej. Przejazd do wioski HUEDIN (unikatowa wioska z koszmarną cygańską zabudową, pałace nowobogackich Romów, siedziba króla, chałupy kilkupiętrowe projektowane przez szwagra z zięciem i w dodatku w stanie po dużym spożyciu alkoholu). Przejazd przełęczą Pitra Craiului do miasta CLUJ NAPOCA- Zwiedzanie przepięknego miasta Polonica , pałace szlachty węgierskiej, unikatowa starówka z potężnym kościołem św. Michała, wspaniała katedra prawosławna, gotyckie mury obronne z przysadzista basztą Krawców, maleńki kościół św. Jerzego i przycupnięta katedra greko-katolicka. Przejazd do miasta TURDA- zwiedzanie zabytkowej kopalni soli wybudowanej przez polskich górników sprowadzonych tutaj z Bochni i Wieliczki. Sól wydobywano tu już w czasach rzymskich. Obecnie kopalnia uznawana jest za jedną z większych atrakcji Rumunii. Przejazd do Alba Julia. Zakwaterowanie. Uroczysta kolacja i wieczór rumuński połączony z degustacją wina i cujki, rumuńskich alkoholi.

III DZIEŃ - po śniadaniu zwiedzanie miasta ALBA JULIA- to przede wszystkim twierdza Alba Karolina ze zrekonstruowanymi ceglanymi murami obronnymi i dwoma świątyniami, świętymi miejscami dla Węgrów i Rumunów. To katedra św. Michała z XIII w.. Okazały pałac biskupi oraz wybudowany w latach dwudziestych najbardziej okazały w Rumunii sobór koronacyjny. Przejazd trasą Sebe - Saliste - Sibiu. Zapierające dech w piersiach krajobrazy, saskie opuszczone przez pierwotnych mieszkańców barokowe wioski, chłopskie zamki defensywne, warowne kościoły, droga wije się przez góry i pogórza. Następnie SIBIU- Kolejna stolica Transylwanii, fascynujące, najpiękniejsze z rumuńskich miast. Europejska Stolica Kultury, niemieckie centrum gotyku w Rumunii, cerkwie, kościoły, dwa rynki, kamieniczki ze stromymi dachami, luksus i szyk, reprezentacyjne deptaki, cerkwie no i wreszcie unikatowy na cały świat Most Kłamców w samym centrum miasta, najlepsza w całej Rumunii galeria malarstwa w pałacu Brukenthala. Po zwiedzaniu miasta zakwaterowanie w hotelu w Sibiu. Obiadokolacja. Nocleg.

IV DZIEŃ - po śniadaniu przejazd do BRAN-zwiedzanie zamku przedstawianego, jako zamek Draculi. Najczęściej odwiedzane miejsce w Rumunii, horror, szok, krew w żyłach. To jest obiekt numer jeden w Transylwanii. Przejazd do miasta BRAOV-miasto kupców z cudownej urody starówką, z możliwością wjechania kolejką linową na wzgórza. Przejazd do RUPEA Zwiedzanie ruin unikatowego obronnego zamku chłopskiego, perły Transylwanii. Przejazd do miasta SIGHISOARA. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

V DZIEŃ- po śniadaniu zwiedzanie SIGHISOARY - fascynujące miasto, największa w Europie cytadela obronna na wzgórzu miejskim. Kościoły, malownicze zaułki i w wąskie średniowieczne, brukowane uliczki, kamieniczki jak z bajki, kościół obronny, kościół ewangelicki, dziedzińce. No i niespodzianka. W tym mieście urodził się Dracula, zachował się dom, w którym książę spędził całe dzieciństwo. Przejazd do miasta TARGU MURES, zwiedzanie centrum kulturalnej stolicy Węgrów, jednej z najpiękniejszych cerkwi barokowych Rumunii. Przejazd do stolicy regionu miasta BAIA MARE. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

VI DZIEŃ -po śniadaniu Przejazd do wioski SAPANTA. TO VESEL CIMINTUR - Wesoły Cmentarz. Kolorowa nekropolia z nagrobkami wymalowanymi w błękitne barwy przez samouka rzeźbiarza, najdoskonalszy przykład sztuki prymitywnej w Europie. Po drodze Przejazd trasą przez góry do wioski CERTEZE. Powrót do PL.

Mapa Stalowa WolaProfil założony około 3 i pół roku temu

Zapytaj o ogłoszenie - RUMINIA-PERŁY TRANSYLWANII- SPOTKANIE Z DRACULĄ ,1 280 zł


Polecane, ciekawe strony z Stalowej Woli. Prowadzisz serwis o Stalowej Woli lub zwiazany z Stalowa Wola - zostan partnerem dodaj swoje logo

© Udana Transakcja - Zanim rozpoczniesz korzystanie z tablicy bezpłatnych ogłoszeń StalowaWola City zapoznaj się z regulaminem i polityką prywatności

Zobacz inne darmowe ogłoszenia w okolicy Stalowej Woli: Tarnobrzeg ogłoszenia - Kraśnik darmowe ogłoszenia - Leżajsk ogłoszenia bezpłatne - Biłgoraj ogłoszenia - Mielec sprzedam

Wersja strony: Klasyczna | Mobilna

Na górę strony
[x] Akceptuję

Strona internetowa StalowaWola City wykorzystuje pliki cookie zapisywane w pamięci przeglądarki internetowej. Szczegółowe informacje dostępne są tutaj